Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach

Data publikacji 05.09.2012

Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński, wspólnie z przedstawicielami polskiej Policji, gościli wczoraj na odbywającym się w Kielcach Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. Funkcjonariusze z zaciekawianiem zwiedzali stoiska i oglądali sprzęt, który mógłby być wykorzystywany przez naszą Policję w najbliższych latach.

Salon obronny to impreza o wyjątkowym znaczeniu dla polskiego sektora zbrojeniowego. Jego gośćmi są specjaliści, zarówno krajowi – przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Rządu RP – jak i delegacje zagraniczne. W tym roku do odwiedzenia Targów zostało zaproszonych 71 delegacji zagranicznych. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Targi to nie tylko wystawa. Zarówno instytucje współpracujące, jak również wystawcy, mają możliwość przeprowadzenia prezentacji, seminariów i konferencji.

W tegorocznej imprezie uczestniczy blisko 400 wystawców z 20 krajów świata. Przez cztery dni tj. od poniedziałku 3 września do czwartku 6 września br. w halach Targów Kielce prezentowany będzie najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. W ciągu dwudziestu lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego urósł do rangi najważniejszej imprezy tego rodzaju w Europie centralnej i trzeciej, co do wielkości, militarnej imprezy wystawienniczej na Starym Kontynencie, po Paryżu i Londynie.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony