Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

120 pseudokibiców zidentyfikowanych

Data publikacji 05.09.2012

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski ciągle trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 120 osób.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 120 osób usłyszało zarzuty. Przeciwko 76 z nich do sądu skierowano akty oskarżenia. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 104 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz surowe zakazy stadionowe. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe.

Wczoraj (4.09) do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec Koszalina. 24-latek usłyszał zarzut wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu oraz zamaskowania twarzy i zakłócania przebiegu imprezy masowej poprzez czynny udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczali się zamachu na policjantów i wyposażenie stadionu oraz mienie stacji telewizyjnych. Działał w ten sposób, że rzucał w kierunku interweniujących różnymi przedmiotami oraz wspólnie z innymi ciągnął kabel TV, powodując jego zerwanie. Także wobec niego prokurator zastosował policyjny dozór i surowy zakaz stadionowy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)
 

Powrót na górę strony