Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców za niestosowanie się do orzeczeń sądowych

Data publikacji 14.09.2012

Policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych w ostatnim czasie działań zatrzymali 4 osoby wywodzące się ze środowiska pseudokibiców wrocławskiej drużyny piłki nożnej, które pomimo orzeczonego przez sąd obowiązku stawiania się w jednostkach Policji, podczas rozgrywanych spotkań piłkarskich, nie realizowały tego obowiązku.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni ci nie stosowali się do orzeczonego wobec nich obowiązku stawiennictwa w jednostce Policji, połączonego z zakazem stadionowym, podczas rozgrywanych spotkań piłkarskich Ekstraklasy, I, II i III ligi, a także spotkań Reprezentacji Polski.
 
Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku od 22 – 30 lat. Na trzech z nich sąd nałożył kary, odpowiednio 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę w wysokości 1 000 złotych oraz 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wobec czwartego z zatrzymanych postępowanie sądowe jest w toku.
 
Przypomnijmy, że  w świetle kodeksu karnego, kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu wstępu na imprezę masową lub połączonego z tym środkiem karnym obowiązku osobistego stawiennictwa w jednostce organizacyjnej Policji, w czasie trwania imprezy masowej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 
(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony