Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci pod "opieką" nietrzeźwych rodziców

Data publikacji 19.09.2012

Włocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadnięcia z II piętra dziecka. 4-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala. Do sprawy zatrzymano matkę oraz jej znajomego, którzy byli nietrzeźwi. Z kolei policjanci z Gołdapi interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, w którym pijana matka miała zajmować 4-letnim dzieckiem. Kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Dziewczynką zajęli się pracownicy opieki społecznej. Jeśli okaże się, że rodzice narazili swoje dzieci na niebezpieczeństwo, wówczas może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (18.09.2012r.) po godz.18:00 dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że z drugiego piętra bloku wielorodzinnego wypadło dziecko. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol. Policjanci ustalili, że z mieszkania na II piętrze wypadła dziewczynka. W wyniku upadku 4-letnie dziecko doznało obrażeń i zostało przewiezione do szpitala.

W związku z prowadzonymi czynnościami, policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 33-letnią matkę dziewczynki oraz jej 36-letniego konkubenta. Jak się okazało po przewiezieniu do komendy zatrzymani byli pijani. Przeprowadzone badanie wykazało u matki blisko 3 promile alkoholu, a u mężczyzny 1,7 promila alkoholu w organizmie. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj (19.09.2012r.) po wytrzeźwieniu włocławscy policjanci będą wykonywać czynności z ich udziałem. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

 
Wczoraj tuż przed godziną 17:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został telefonicznie powiadomiony przez kuratorkę zawodową, że w jednym z mieszkań na terenie miasta pijana matka miała zajmować się 4-letnią córką. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Matka dziewczynki, została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kobieta miała 2 promile. 4-letnią dziewczynką zajęli się pracownicy Powiatowego Centrum Opieki Społecznej, którzy zostali również wezwani do mieszkania. Jeszcze dzisiaj o całym zajściu zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Ponadto policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wczorajszego zdarzenia. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony