Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani za kradzież zegarków o wartości 240 tys.zł

Data publikacji 19.09.2012

Śląscy śledczy poszukują złodziei, którzy w bielskim centrum handlowym przy ul. Mostowej skradli markowe zegarki o wartości 240.000 zł. Osoby, które rozpoznają sprawców na załączonych zdjęciach i filmie proszone są o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280, nr alarmowe 997, 112. Wszystkim rozmówcom policjanci gwarantują anonimowość !

Do kradzieży doszło 31 sierpnia 2012 r. około 11:10 w jednym ze sklepów w Centrum Handlowym "SFERA II" przy ul. Mostowej w Bielsku-Białej. Do sklepu wszedł najpierw pierwszy ze sprawców, który zagadywał sprzedawczynię i absorbował jej uwagę oglądając i przymierzając męskie bransolety wystawione w bocznej części lady. W tym samym czasie do środka wszedł kolejny mężczyzna - jak się okazało, wspólnik rzekomo zainteresowanego kupnem. Stanął na środku lady i udawał, że ogląda biżuterię, a w rzeczywistości zasłaniał ekspedientce widok na gablotę z markowymi zegarkami. Po chwili do sklepu weszli dwaj kolejni mężczyźni, którzy skierowali się wprost do tej gabloty. Wyłamali zamki i skradli sześć zegarków marki Omega o wartości 240.000 zł. Po kradzieży wszyscy czterej mężczyźni wyszli ze sklepu, a następnie z centrum handlowego.
 
Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ prowadzi Wydział Kryminalny. Prokurator wyraził zgodę na publikację wizerunków złodziei. Świadków kradzieży, a w szczególności osoby, które rozpoznają sprawców na załączonych zdjęciach i filmie policjanci proszą o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 17, tel. 33 8121280, 33 8121420, nr alarmowe 997, 112. Funkcjonariusze zapewniają rozmówcom anonimowość!

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.29 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.35 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony