Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na bank

Data publikacji 19.09.2012

Zabrzańscy policjanci wsparci grupą antyterrorystów z Pomorza zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzewanego o napad na placówkę bankową w Zabrzu. Podejrzany wpadł w ręce stróżów prawa w miejscowości Tczew. Zatrzymany przebywa już w areszcie, skąd zostanie przetransportowany na Śląsk, a następnie przesłuchany przez tamtejszych śledczych.

Do napadu na placówkę bankową doszło 1 sierpnia bieżącego roku tuż przed 13. Zamaskowany sprawca wtargnął do placówki i terroryzując obsługę przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Po zdobyciu gotówki wybiegł z placówki oddalając się w nieznanym kierunku.

Sprawą napaści na placówkę bankową mieszczącą się w ścisłym centrum miasta zajęli się policjanci z Zabrza oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Specjalnie powołana do tej sprawy grupa policjantów prowadziła czynności operacyjne, które doprowadziły mundurowych Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu na Pomorze. Zdaniem policjantów właśnie tam miał ukrywać się 24-letni mężczyzna mający bezpośredni związek z napadem. Mundurowi zdawali sobie sprawę z faktu, że podejrzewany może posiadać broń palną, a jednocześnie może być zdesperowany ze względu na fakt, że jednocześnie jest poszukiwany listem gończym. Podjęto decyzję o wsparciu akcji policyjnymi antyterrorystami. Zatrzymanie podejrzewanego zostało zaplanowane na wtorkowy poranek. 24-latek wpadł na terenie gospodarstwa rolnego w Tczewie. Po wykonaniu niezbędnych czynności w gdańskiej komendzie podejrzewany został osadzony w tamtejszym areszcie. Na zatrzymanym mężczyźnie ciąży kilkumiesięczny pobyt w więzieniu w związku z dokonanymi w przeszłości przestępstwami kryminalnymi. Wkrótce zostanie on przewieziony na Śląsk, gdzie zajmą się nim tamtejsi śledczy.

Za napad na placówkę bankową grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony