Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież elementów kolejowego systemu ostrzegania

Data publikacji 21.09.2012

3 miesiące aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec dwóch osób podejrzanych o kradzież elementów kolejowego systemu ostrzegania, zatrzymanych przez wrocławskich policjantów. Sprawcy wpadli, gdy przewozili swój łup skradziony chwilę wcześniej z czynnego szlaku kolejowego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty m.in. spowodowania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach.

Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji Psie Pole we Wrocławiu zatrzymali 29-letnią kobietę i jej 30-letniego kompana podejrzanych o kradzież blisko 260 metrów przewodów z kolejowego systemu ostrzegawczego.

Do zdarzenia doszło 17 września br. na terenie powiatu wrocławskiego. Podejrzani z czynnej linii kolejowej na szlaku Wrocław – Poznań postanowili skraść aluminiowe przewody wchodzące w skład kolejowego systemu ostrzegania. Zostali zauważeni przez policjantów, gdy przewozili swój łup samochodem. Nie potrafili wytłumaczyć skąd pochodzą znajdujące się wewnątrz pojazdu kable. W związku z tym obydwoje trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się ta sprawą skradzione mienie wartości blisko 20 tys. złotych pochodziło w całości z czynnej linii kolejowej. Podejrzani zdawali sobie doskonale sprawę z zagrożenia, jakie spowodują i przygotowali specjalne tablice ostrzegawcze, które umieszczali w miejscu kradzieży.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. spowodowania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Sąd zastosował już wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W świetle obowiązujących przepisów grozić im może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Areszt za kradzież elementów kolejowego systemu ostrzegania

Opis filmu: kradzieże, spowodowanie niebezpieczeństwa, kolej

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt za kradzież elementów kolejowego systemu ostrzegania (format flv - rozmiar 10.12 MB)

Powrót na górę strony