Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna uprawa konopi i blisko 600 porcji marihuany

Data publikacji 21.09.2012

Pięć osób zatrzymanych przez wrocławskich policjantów odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków i nielegalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka krzewów oraz gotowe środki odurzające w postaci marihuany, z których można było uzyskać blisko 600 porcji tego narkotyku. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających i nielegalną uprawę konopi. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Wrocławia w wieku od 21 do 27 lat. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze najpierw zatrzymali na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna dwie osoby – kobietę i mężczyznę, u których podczas sprawdzenia znaleziono narkotyki w postaci marihuany. W wyniku dalszych czynności policjanci sprawdzili jedno z mieszkań zlokalizowanych na terenie dzielnicy Psie Pole. Tam ujawnili nielegalną uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli kilka krzewów, a także gotowe już narkotyki w postaci marihuany, z której można było uzyskać łącznie blisko 600 porcji handlowych. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby, podejrzewane o ten nielegalny proceder.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają także, czy narkotyki uzyskane z nielegalnej uprawy były rozprowadzane, a jeśli tak, to gdzie trafiały.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość – nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi zagrożona jest natomiast karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli się okaże, że podejrzani także handlowali narkotykami, wówczas może im grozić do 8, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja