Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przemytnik alkoholu i papierosów

Data publikacji 24.09.2012

Kilogramy lewego tytoniu, ponad dwa tysiące papierosów i setki litrów trefnego spirytusu przejęli inowrocławscy policjanci wraz z celnikami. Przemytnik wpadł w zasadzkę, teraz może się spodziewać wysokich kar finansowych i oczywiście przepadku towaru.

Inowrocławscy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą i korupcję otrzymali informację o przemycie towaru bez akcyzy. W miniony piątek (21.09.12) wspólnie z celnikami z Bydgoszczy funkcjonariusze wkroczyli do jednej z posesji na terenie gminy. Podczas przeszukania budynków mieszkalnych i gospodarczych należących do 48-latka znaleziono 635 litrów spirytusu, 180 kg tytoniu oraz 2 400 sztuk papierosów różnych marek bez skarbowych znaków akcyzy. Oprócz tego służby zabezpieczyły blisko 4 000 etykiet i nakrętek do butelek, banderole oraz hologramy.

Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia sprawy właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy karnej skarbowej dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Sprawca chciał oszukać Skarb Państwa na ponad 170 tys. zł. Przemytnik może się teraz spodziewać wysokich kar finansowych i oczywiście przepadku towaru.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony