Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Ruchu Drogowego 2012

Data publikacji 26.09.2012

Już po raz 25. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie spotykają się najlepsi funkcjonariusze ruchu drogowego w naszym kraju, aby walczyć o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego 2012”. Zawodnicy mają przed sobą do pokonania konkurencje, które sprawdzą ich znajomość przepisów, a także sprawność w jeździe motocyklem i radiowozem.

Konkurs na „Policjanta Ruchu Drogowego” ma już swoją tradycję. Pierwsza edycja miała miejsce jeszcze w 1986 roku, a jej organizatorem było Biuro Ruchu Drogowego KG MO oraz Telewizja Polska. W tym roku to już 25. edycja tego plebiscytu, i tak jak w latach poprzednich stanęło do niego w sumie kilkuset funkcjonariuszy. Najpierw konkurencje były rozgrywane na szczeblu komend wojewódzkich i stąd wyłaniano najlepszych w poszczególnych jednostkach. Teraz, 17 dwuosobowych policyjnych ekip spotkało się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W plebiscycie biorą udział także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, którzy wystawili swoich zawodników.

Przed policjantami ruchu drogowego są trzy dni zmagań. Pierwszego dnia będą musieli wykazać się znajomością prawa i przepisów w dwóch testach z wiedzy, które obejmują kilkadziesiąt pytań z prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, czy procedur i praktyki służby.

Następnie policjanci będą musieli wykazać się celnym okiem na strzelnicy. Drugiego dnia funkcjonariusze z drogówki będą mieli sprawdzian z praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu w stolicy, a później z jazdy sprawnościowej policyjnym motocyklem. Trzeci dzień to zmagania na autodromie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjanci w tej konkurencji będą musieli zaprezentować swoje umiejętności z jazdy radiowozem.

Następnie przyjdzie pora na zliczenie wszystkich punktów i wyłonienie zdobywcy tytułu „Policjanta Ruchu Drogowego 2012”. 

kj

Powrót na górę strony