Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla pseudokibiców

Data publikacji 26.09.2012

Dwaj zatrzymani przez policjantów z Grudziądza pseudokibice zostali ukarani za wniesienie i odpalenie rac na stadion żużlowy. Usłyszeli kary w zawieszeniu oraz surowe zakazy stadionowe.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w niedzielę (23.09.2012 r.) w Grudziądzu na stadionie w czasie zawodów żużlowych. Podczas meczu odpalone zostały race i petardy hukowe. Ustalono sprawców tego incydentu, którzy tuż po meczu zostali zatrzymani przez policjantów. Dwaj mężczyźni, 27-letni mieszkaniec Nowego i 19-letni mieszkaniec Gdańska, wnieśli na stadion środki pirotechniczne i wbrew Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych odpalili je. Policjanci przedstawili zarzut i przesłuchali obu mężczyzn. Wczoraj (25.09.2012 r.) dwaj pseudokibice zostali doprowadzeni w trybie przyspieszonym do sądu.

27-letniego mieszkańca Nowego sąd skazał na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz wstępu na imprezy masowe na terenie RP na 2 lata i obowiązek wykonywania pracy zarobkowej.

19-letni mieszkaniec Gdańska otrzymał karę roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, zakaz wstępu na imprezy masowe na terenie RP na 5 lat, obowiązek stawiennictwa w czasie trwania meczów żużlowych Startu Wrocław i Wybrzeża Gdańsk w jednostkach policji na okres 5 lat, dozór kuratora i obowiązek kontynuowania pracy zarobkowej.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Powrót na górę strony