Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kolejnego pseudokibica, trwa identyfikacja pozostałych

Data publikacji 26.09.2012

Policjanci zajmujący się przestępczością stadionową zatrzymali 23-letniego Mariusza L. Mężczyzna podejrzewany jest o wybryki chuligańskie podczas rozegranego meczu pomiędzy zespołami Stomil Olsztyn a Zawiszą Bydgoszcz. W domu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli również rzeczy pochodzące z przestępstw. Do tej pory, na podstawie nagrań video policjanci zatrzymali już 14 osób, które zakłócały porządek na stadionie w trakcie meczu. Część z nich już trafiła przed sąd. W dalszym ciągu funkcjonariusze pracują nad identyfikacją pozostałych pseudokibiców.

24 września policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się przestępczością pseudo kibiców, zatrzymali 23-letniego Mariusza L. Funkcjonariusze rozpoznali 23-latka z materiałów video, nagranych podczas meczu piłkarskiego między drużynami Stomil Olsztyn, a Zawiszą Bydgoszcz, który odbył się 16 września bieżącego roku w Olsztynie. Mariusz L., był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z suszem roślinnym. Po przeszukaniu mieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili dodatkowo kasownik biletów. Jednak najciekawszym znaleziskiem, okazała się tablica rejestracyjna z policyjnego radiowozu.

Podejrzany został przewieziony na komendę. W tym czasie policjanci ustalili skąd pochodzą znalezione w domu 23-latka przedmioty. Jak się okazało, kasownik pochodził z autobusu MPK. Mężczyzna 2 lata temu wracał z imprezy studenckiej autobusem linii 100, wtedy to wyrwał z poręczy bordowy kasownik. Tablica rejestracyjna z radiowozu widniała w systemach informatycznych jako utracona od stycznia 2011 roku. Mariusz L. wyjaśnił, że zimową porą był na imprezie domowej na osiedlu Kormoran. Kiedy uczestnicy domówki wychodzili z klatki natknęli się w przejściu na policjantów, którzy interweniowali pod innym adresem. Jak przyznaje 23-latek, będąc pod wpływem alkoholu postanowił, że chce mięć na pamiątkę tablicę rejestracyjną z radiowozu, po czym swoją zachciankę spełnił wyrywając ją z auta. Co do marihuany, Mariusz L. poinformował funkcjonariuszy, że znalazł ją przed swoim domem i postanowił spróbować tego specyfiku.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci postawili zatrzymanemu zarzut posiadania narkotyku oraz kradzieży kasownika i tablicy rejestracyjnej. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Mężczyzna usłyszał także zarzuty min. za wykroczenia z art.54 i 57 a z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi mu kara grzywny w wysokości nawet 2 tysięcy złotych oraz zakaz stadionowy.

Na podstawie nagrań video policjanci zatrzymali już 14 osób, które zakłócały porządek na stadionie w trakcie meczu pomiędzy zespołami Stomil Olsztyn, a Zawiszą Bydgoszcz.. Część z nich już trafiła przed sąd. W dalszym ciągu funkcjonariusze pracują nad identyfikacją pozostałych chuliganów.

Działania Policji w trakcie tego meczu odniosły zamierzony skutek. Funkcjonariusze nie dopuścili do konfrontacji kibiców lokalnej drużyny z kibicami Zawiszy Bydgoszcz. Funkcjonariuszom zależało na tym aby kibice nie wtargnęli na płytę boiska, a także nie przedostali się do strefy rodzinnej, gdzie znajdowało się ponad 3 tysiące osób oraz dzieci. Zdecydowane działania spowodowały, że nie doszło do eskalacji agresji i przeniesienia jej na miasto.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony