Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Petardy na meczu

Data publikacji 26.09.2012

Policjanci z Opola ustalili podejrzewanych o posiadanie wbrew przepisom ustawy o imprezach masowych środków pirotechnicznych podczas meczu o mistrzostwo III Ligii. Mężczyźni wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za taki czyn grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie meczu piłkarskiego o mistrzostwo II Ligi grupy opolsko-śląskiej pomiędzy drużynami OKS Odra Opole a Odrą Wodzisław Śląski, w trakcie drugiej połowy meczu, kibice jednej z drużyn odpalili race świetlne oraz rzucili petardę hukową w zajmowanym przez siebie sektorze. W związku z tym zdarzeniem nikt z kibiców na szczęście nie doznał obrażeń.

Jeszcze przed meczem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu spotkali się organizatorami spotkania zwracają uwagę na zasady bezpieczeństwa oraz uczulili na zachowania noszące znamiona przestępstw lub wykroczeń.

Zaraz po incydencie policjanci, analizując monitoring, ustalili dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie podczas imprezy masowej wyrobów pirotechnicznych wbrew przepisom ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

24 września obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Tego samego usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej.

Obaj 21-latkowie przyznali się do stawianych zarzutów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz kar grzywny w wysokości 1800 i 1200 zł. Grozi im również 3-letni zakaz stadionowy.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony