Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na uprawie konopi

Data publikacji 01.10.2012

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na jednej z posesji pod Skierniewicami ujawnili plantacje konopi indyjskich. Zabezpieczyli 2 kilogramy suszu tej odurzającej rośliny. Zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn mających związek z tą plantacją.

Skierniewiccy policjanci prowadząc czynności operacyjne związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na jednej z posesji w niewielkiej wsi pod Skierniewicami zorganizowano plantację konopi indyjskich. Kryminalni po wejściu na jej teren zatrzymali przebywających tam pięciu mężczyzn, w tym 63-letniego właściciela posesji i jego 26-letniego syna. Funkcjonariusze ujawnili 48 krzewów konopi indyjskich rosnących w specjalnie przygotowanej szklarni. Podczas dalszych przeszukań zabezpieczyli 2 kilogramy suszu o czarnorynkowej wartości około 60 tys. złotych.  Szklarnia, w której rosły krzaki konopi była pod stałą obserwacją kamery, by nikt niepożądany tam nie wszedł.

Policjanci oprócz narkotyków zabezpieczyli również sprzęt służący do uprawy i dalszego przetwarzania narkotyku taki jak wentylatory, lampy grzewcze czy nawilżacze. Dodatkowo ujawnili dwie jednostki broni, które okazały się tzw. straszakami. Stróże prawa będą wyjaśniać czy nie posłużyły do przestępczej działalności.

26 września sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował  63-letniego właściciela posesji i jego syna. Obaj będą odpowiadać za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP w Łodzi / mj)
 

Film Wpadli na uprawie konopi

Opis filmu: konopie, indyjskie, uprawa konopi, narkotyki, plantacja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wpadli na uprawie konopi (format flv - rozmiar 6.65 MB)

Powrót na górę strony