Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali producenta żywności

Data publikacji 02.10.2012

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie rozbili szajkę, która oszukiwała jeden z sochaczewskich zakładów w ilościach palet dostarczanych do przedsiębiorstwa. Wśród zatrzymanych jest m.in. kierowca firmy transportowej świadczącej usługi na rzecz przedsiębiorcy z okolic Kozienic.

Pod koniec września funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu realizowali sprawę kradzieży palet z jednego z sochaczewskich zakładów produkujących żywność. Sprawa, którą zajęli się funkcjonariusze miała dwuwątkowy charakter.

Jak ustalili mazowieccy policjanci, kaliski przedsiębiorca produkujący palety wraz z kierowcą swojej  firmy dostarczali do producenta żywości mniejszą ilość palet niż wynikało to z dokumentu dostawy. Następnie magazynier zakładu poświadczał w dokumentacji odbiór większej ilości palet, niż wynikało to z rzeczywistego rozładunku. Mężczyzna otrzymywał za to określoną kwotę pieniędzy od kierowcy, który dowoził palety do zakładu.

To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się magazynier firmy. Mężczyzna przyjmował także do magazynu zmniejszoną ilość palet od kierowcy firmy transportowej przewożącej palety od producenta spod Kozienic. Kierowca, po załadunku na samochód odpowiedniej ilości palet dowoził ich do Sochaczewa już znacznie mniej. Część z nich sprzedawał w skupie, a pieniędzmi dzielił się z magazynierem.

Policjanci zatrzymali do sprawy czterech mężczyzn (27-46 lat): kaliskiego przedsiębiorcę i kierowcę z jego zakładu, magazyniera sochaczewskiej firmy oraz kierowcę spod Kozienic. Sprawę udało się rozwikłać także dzięki zaangażowaniu dyrekcji sochaczewskiej firmy.

Straty, jakie poniosła firma w skutek przestępczej działalności mężczyzn to wstępnie kwota 100 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli od mężczyzn na poczet przyszłych kar prawie 30 tys. złotych. Mężczyznom przedstawiono zarzuty przywłaszczenia mienia, oszustwa, a magazynierowi firmy dodatkowo zarzut podrabiania dokumentów.

Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Wobec magazyniera firmy zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości 5 tys. zł, a wobec kierowcy kaliskiej firmy dozór policyjny.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony