Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z dzieckiem potrącona na przejściu

Data publikacji 02.10.2012

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący samochodem marki Mitsubishi Galant potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 20-letnią zabrzankę, prowadzącą wózek dziecięcy, w którym znajdował się jej miesięczny syn.

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przy placu Teatralnym. Kierujący mitsubishi, 59-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, jadąc od ulicy Mikulczyckiej w kierunku ulicy Karola Miarki, wjechał na przejście, potrącając 20-letnią kobietę oraz jej miesięcznego syna. Siła uderzenia spowodowała, że 20-letnia mieszkanka Zabrza została odrzucona na kilka metrów.

Nieprzytomną kobietę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala w Zabrzu, a następnie przetransportowano do szpitala w Sosnowcu. Jej miesięczny syn, który w wyniku uderzenia wypadł z wózka, został przewieziony do Centrum Pediatrii w Zabrzu. Potrącenia przez samochód uniknął ojciec dziecka, który także przechodził przez jezdnię, jednak - widząc jadący pojazd - zdołał w ostatniej chwili odskoczyć do tyłu.

Sprawca wypadku był trzeźwy. Jego samochód został zabezpieczony do przeprowadzenia niezbędnych badań. Bezpośrednio po zdarzeniu kierujący mitsubishi 59-letni rudzianin tłumaczył się, że nie zauważył pieszych, gdyż oślepiało go słońce. Policjanci nie wykluczają jednak innych przyczyn wczorajszego zdarzenia. Sprawą zajmują się policjanci wydziału kryminalnego.

(KWP w Katowicach / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.45 MB)

Powrót na górę strony