Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa dróżniczka

Data publikacji 03.10.2012

43-letnia dróżniczka, która będąc pod wpływem alkoholu wykonywała swoje obowiązki służbowe, usłyszała już zarzuty. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 8.00 rano policjanci w Zdzieszowicach zostali poinformowali przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei o tym, że dróżniczka wykonująca swoje obowiązki w centrum Zdzieszowic na głównym przejeździe kolejowym może znajdować się w stanie nietrzeźwym. Badanie alkotestem potwierdziło przypuszczenia zgłaszających.

Dróżniczka 43-letnia Anna S., mieszkanka Zdzieszowic miała w organizmie 0,75 promila alkoholu. Kobieta została zdjęta z miejsca wykonywanej pracy przez bezpośrednią przełożoną. Policjanci ustalili, że kobieta w takim stanie od chwili rozpoczęcia pracy zdążyła przez centrum Zdzieszowic przepuścić 12 pociągów.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach postawili podejrzanej zarzuty z artykułu 180 Kodeksu Karnego, który mówi o wykonywaniu czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, które są związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Podejrzana przyznała się do stawianych zarzutów, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony