Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał, bo za wolno jechał

Data publikacji 04.10.2012

Na drodze rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. Z ciężarówki padły strzały z broni. Policjanci ze Strzelna zatrzymali sprawcę. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Strzelna, którzy zatrzymali sprawcę zdarzenia, nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnym zdarzeniem. Wczoraj (3.10) około godziny 15:45 kierowca opla corsy, 33 – letni mieszkaniec Konina, dodzwonił się do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. Opowiedział dyżurnemu, że jedzie drogą krajową w kierunku Strzelna za ciężarówką, której kierowca, jadąc, strzelał do jego samochodu. Wyjaśnił, że w oplu ma przestrzeloną tylną szybę. Do ostrzelania auta doszło na skrzyżowaniu dróg w Pątnowie koło Konina.

Zgłaszający miał duży udział w zatrzymaniu kierowcy tira, bowiem po ostrzelaniu zawrócił i jechał za nim, przekazując bieżące informacje dyżurnemu z Mogilna. W Strzelnie na ul. Powstańców Wielkopolskich, przy wjeździe do miasta, policjanci wystawili posterunek kontrolny. Tam zatrzymali wskazywanego sprawcę. Początkowo mężczyzna, 55-latek z Bełchatowa, zaprzeczał wszystkiemu. Zmienił zdanie, kiedy policjanci w kabinie ciężarowego iveco znaleźli pistolet pneumatyczny z amunicją. Okazało się, że strzelał do opla, bo jego kierowca jechał przed nim za wolno.

Sprawą zajmą się teraz policjanci z Konina, bo to na terenie ich działania doszło do przestępstwa. Mężczyźnie za narażenie kierowcy opla na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenie samochodu grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony