Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkował w mieszkaniu narkotyki i materiały wybuchowe - został zatrzymany

Data publikacji 08.10.2012

Stołeczni policjanci zlikwidowali w mieszkaniu na Bielanach linię produkcyjną do wytwarzania środków odurzających i materiałów wybuchowych. W łazience funkcjonariusze znaleźli substancje chemiczne zagrażające życiu i zdrowiu mieszkańców bloku, a w garażu - dwa pociski moździerzowe, granat i 85 sztuk amunicji. Policjanci wraz ze strażakami ewakuowali mieszkańców bloku.

Policjanci z warszawskich Bielan, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z lokali przy ulicy Słodowiec znajduje się laboratorium, w którym produkowane są środki odurzające i materiały wybuchowe. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania. Gdy weszli do lokalu, w łazience ujawnili sprzęt do produkcji środków odurzających i materiałów wybuchowych. W sumie zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju substancji żrących zagrażających życiu i zdrowiu oraz między innymi zlewki, chłodnice, kolby, rotatory, sączki i czasze grzejne będące wyposażeniem linii produkcyjnej. W piwnicy policjanci ujawnili dwa pociski moździerzowe, granat, 85 sztuk amunicji i pistolet.

W rękach policjantów znalazł się również mężczyzna, który produkował amfetaminę w laboratorium chemicznym mieszczącym się w łazience i do którego należał arsenał znajdujący się w piwnicy. 45-letni Marek S. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania, wyrabiania, gromadzenia i przetwarzania substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ujawnione przez policjantów środki służące do produkcji amfetaminy i materiałów wybuchowych stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców bloku. Na miejsce zostali wezwani strażacy, saperzy i policjanci z laboratorium KSP, którzy zabezpieczyli znalezione środki chemiczne i materiały wybuchowe.

Policjanci przy pomocy strażaków ewakuowali około 100 mieszkańców bloku. Akcja trwała kilkanaście godzin. W tym czasie mieszkańcy bloku znaleźli się pod opieką służb miejskich.

Funkcjonariusze oraz strażnicy miejscy przez cały czas zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz budynek, który mieszkańcy musieli opuścić. Po zakończonych działaniach mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.26 MB)

Powrót na górę strony