Komendant wicemistrzem świata

Data publikacji 08.10.2012

Policjanci bardzo rzadko są ukazywani w inny sposób, niż poprzez pryzmat noszonego przez nich munduru. Ten stereotyp przełamuje komisarz Arkadiusz Konowalski - Zastępca Komendanta Komisariatu IV Policji w Katowicach. Jego pasją jest skat tzw. śląski brydż. Arkadiusz Konowalski to aktualny drużynowy wicemistrz świata. Tytuł zdobył razem z kolegami na mistrzostwach świata, które po raz pierwszy w historii tej dyscypliny rozegrano w Polsce w Karpaczu na przełomie września i października. W klasyfikacji indywidualnej zajął IV miejsce.

Arkadiusz Konowalski to aktualny indywidualny mistrz naszego kraju. Tytuł zdobył na rozegranych w marcu tego roku w Katowicach Mistrzostwach Polski. Podczas dwudniowych zawodów pokonał 120 zawodników.

Jest triumfatorem Grand Prix 2011 w skacie sportowym, dwukrotnym drużynowym Mistrzem Polski, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Świata 2008 z Calpe w Hiszpanii, drużynowym brązowym medalistą Mistrzostw Europy 2009 z Gratzu w Austrii. Jest zawodnikiem pierwszoligowego "Amicus KWK Staszic Katowice"

W skata nauczył grać go ojciec, który był wielokrotnym mistrzem naszego kraju i triumfatorem wielu międzynarodowych turniejów.

Na rozegranych na przełomie września i października mistrzostwach świata w Karpaczu razem z drużyną wywalczył tytuł wicemistrzowski. W finale tej imprezy nasi reprezentanci przegrali nieznacznie z drużyną z Niemiec. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szwajcarii. W rywalizacji indywidualnej był czwarty, a wszystkie miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec.

Jak mówi: "Wszystkie sukcesy zawdzięczam swojemu zacięciu i pasji do kart, która trwa od blisko trzydziestu lat". Okazją do rewanżu będą następne mistrzostwa świata, które za dwa lata rozegrane zostaną w Paragwaju.