Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niespłacone długi przyczyną kłopotów

Data publikacji 11.10.2012

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali odzyskać pożyczone pieniądze. W tym celu pozbawili dłużnika wolności, wywożąc go do lasu. Grozili mu też, że go zabiją, jeśli poinformuje funkcjonariuszy. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (8.10). Wtedy, jak wynika z dotychczasowych policyjnych ustaleń, 25-letni mieszkaniec Wąbrzeźna wyszedł z domu na spotkanie ze znajomym. Kolega przyszedł z dwoma mężczyznami. Po krótkiej rozmowie znajomy zażądał zwrotu zaciągniętego długu. W celu wyegzekwowania pieniędzy napastnicy, w wieku 20, 31 i 34 lat, zabrali dłużnika do samochodu i podczas jazdy kilkukrotnie uderzyli. Następnie sprawcy wywieźli mężczyznę do pobliskiego lasu. Tam przywiązali go do drzewa i zagrozili, że go zabiją, gdy poinformuje policję.

Mężczyźnie udało się uwolnić, po czym o wszystkim opowiedział funkcjonariuszom. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci namierzyli sprawców - już następnego dnia (9.10) cała trójka została zatrzymana na terenie Wąbrzeźna.  Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono rolę poszczególnych sprawców.

Wczoraj (10.10) zostali oni doprowadzeni prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za pozbawienie człowieka wolności oraz groźby. Dwaj z nich (20- i 31-latek), decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Mają też zakaz opuszczania kraju. Trzeciego sprawcę (34 l.) funkcjonariusze doprowadzą dzisiaj (11.10) do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony