Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionego grzybiarza

Data publikacji 17.10.2012

O sporym szczęściu może mówić 78-letni mężczyzna, który zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów. Policjanci z powiatu bolesławieckiego prowadzący nocne poszukiwania zaginionego znaleźli go przemoczonego i zmarzniętego w rowie. O zaginięciu policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny.

16 października 2012 r. około godziny 22.20 oficer dyżurny bolesławieckiej komendy powiatowej Policji otrzymał informację o zaginięciu w lesie 78-letniego mężczyzny, który razem ze swoim znajomym wybrał się na grzyby.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze z komisariatu w Kruszynie, znając dobrze teren, przeczesywali okoliczny rejon. Policjanci najpierw znaleźli koszyk zaginionego mężczyzny, a chwilę później w rowie odnaleźli zaginionego. Mężczyzna był przemoczony i przemarznięty. Na szczęście, po przebadaniu przez lekarza okazało się, że nic poważnego mu się nie stało i mógł wrócić do domu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 78-letni mieszkaniec Legnicy przyjechał razem ze swoim znajomym na grzyby do lasów położonych na terenie powiatu bolesławieckiego. Podczas wspólnego grzybobrania mężczyźni zgubili się. Każdy z nich zaczął na własną rękę szukać właściwej drogi wyjścia z lasu. Jednemu z mężczyzn udało się wyjść z lasu i pociągiem wrócił do domu. Był przekonany, że jego kolega też wrócił do domu. Dopiero, gdy okazało się, że mężczyzna nie wrócił, rodzina poinformowała o sytuacji Policję.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony