Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono akcesoria samochodowe z podrabianymi znakami towarowymi

Data publikacji 18.10.2012

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej ujawnili w jednym ze sklepów motoryzacyjnych akcesoria samochodowe z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kołpaki, dekielki do felg aluminiowych, gałki dźwigni zmiany biegów czy też emblematy montowane na karoserii samochodu. Wartość strat na szkodę producentów szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 88 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu ustalili, że w jednym ze sklepów motoryzacyjnych działających na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki oferowane są do sprzedaży podrabiane akcesoria. W wyniku przeprowadzonego sprawdzenia policjanci znaleźli tam i zabezpieczyli m.in. kołpaki, dekielki do felg aluminiowych, gałki dźwigni zmiany biegów czy też emblematy montowane na karoserii samochodu, z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych marek. Jak ustalili policjanci, podrobione akcesoria były także oferowane do sprzedaży na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Wartość strat na szkodę producentów szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 88 tys. złotych.

Obecnie policjanci prowadzący w tej sprawie czynności, wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie jej okoliczności, w tym kto jest odpowiedzialny za ten nielegalny proceder.

Przypomnijmy, że w świetle Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi, gdy uczyniono sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.66 MB)

Powrót na górę strony