Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczni policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Data publikacji 19.10.2012

Skradzione kilka dni temu w Warszawie honda i toyota zostały odnalezione w dwóch dziuplach na terenie powiatu wołomińskiego. Policjanci odzyskali również poszukiwanego opla zafirę, zabezpieczyli toyotę corollę, avensis i silnik do toyoty, które mogą pochodzić z przestępstwa. Zatrzymani trzej paserzy zostali objęci dozorem policyjnym.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową ustalili, że na terenie jednej z posesji w małej miejscowości powiatu wołomińskiego mieści się dziupla samochodowa. Po dokładnym sprawdzeniu informacji okazało się, że na posesji obok także mogą znajdować się kradzione pojazdy.

Przy wsparciu kolegów z bielańskiej komendy policjanci z samochodówki  przeszukali teren posesji. W garażu znaleźli poszukiwaną toyotę yaris skradzioną z terenu powiatu pruszkowskiego z 8 na 9 października br. Natomiast w pomieszczeniach gospodarczych ukryty był opel zafira, skradziony 10 listopada 2011 roku w Siedlcach.

Na terenie drugiego podwórza w stodole znajdowała się honda accord, która została skradziona w nocy z 11 na 12 października br. z parkingu w Warszawie. W tym pojeździe znajdował się wózek inwalidzki, który został skradziony razem z pojazdem. Policjanci zabezpieczyli także toyotę corollę, avensis i silnik do toyoty z podejrzeniem, że mogą pochodzić z przestępstwa.

W ręce policjantów wpadł Piotr R. (33 l.), Marcin W. (28 l.) oraz Robert O. (34 l.). Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani, a następnie usłyszeli zarzuty paserstwa trzech pojazdów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Prokuratura Rejonowa w Wołominie na wniosek wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zastosowała wobec nich dozór policyjny.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mj)

Film Stołeczni policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe

Opis filmu: kradzione samochody, dziuple samochodowe, paser, przestępczość samochodowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Stołeczni policjanci zlikwidowali dwie dziuple samochodowe (format flv - rozmiar 5.76 MB)

Powrót na górę strony