Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali akcesoria samochodowe - wpadli w ręce policji

Data publikacji 22.10.2012

Policjanci z Poznania zlikwidowali firmę, która produkowała podrobione akcesoria samochodowe. Wartość zabezpieczonego w tej sprawie "towaru" to blisko 900 tysięcy złotych. Właścicielowi firmy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w ubiegłym tygodniu wpadli na trop firmy, która podrabiała akcesoria samochodowe znanych firm. Była to gnieźnieńska firma produkcyjno-usługowo-handlowa zajmująca się głównie sprzedażą aluminiowych felg, dywaników samochodowych, dekielków do felg, breloków i naklejek. Sprzedaż odbywała się w siedzibie firmie, jak również za pomocą portalu internetowego.

Policjanci, współpracując z ekspertem od rozpoznawania oryginalnych produktów, zabezpieczyli ponad 18 tysięcy sztuk podrobionych akcesoriów. Wartość zabezpieczonych przedmiotów to blisko 900 tysięcy złotych.

Właściciel firmy odpowie za przestępstwo określone w ustawie prawo własności przemysłowej - grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Poznaniu / mg)
 

Powrót na górę strony