Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obraz wartości ćwierć miliona złotych wrócił do właściciela

Data publikacji 23.10.2012

Obraz autorstwa Wojciecha Fangora skradziony na terenie Niemiec, a odzyskany przez dolnośląskich policjantów, powrócił do prawowitego właściciela. Dzieło pt. "M51", którego wartość szacuje się na 250 tys. złotych funkcjonariusze odnaleźli schowane w kanapie, w mieszkaniu u jednej z pięciu osób zatrzymanych w tej sprawie. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa mienia znacznej wartości.

Dzieło skradzione zostało w 2011 roku z prywatnej kolekcji obywatela polskiego mieszkającego na terenie Niemiec. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że obraz znajduje się prawdopodobnie na terenie naszego kraju, a osoby mające związek z jego kradzieżą przebywają m.in. na terenie województwa dolnośląskiego. Na podstawie prowadzonego na bieżąco rozpoznania oraz szczegółowej analizy zgromadzonego w tej sprawie materiału funkcjonariusze potwierdzili te informacje. Po odpowiednim przygotowaniu policjanci przystąpili do realizacji. Działania w tej sprawie dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i małopolskiego. W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 49 lat - czterech mężczyzn i kobietę, w tym 38-letniego mieszkańca woj. lubuskiego podejrzanego o kradzież.

Funkcjonariusze odzyskali również skradziony obraz, który odnaleźli zwinięty i ukryty w kanapie u innego z zatrzymanych, 49-letniego mieszkańca Małopolski. Policjanci ustalili, że po tym jak skradziony obraz został przywieziony do naszego kraju, przechodził z rąk do rąk i ukrywany był na terenie wspomnianych województw.

Zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały zarzuty kradzieży i paserstwa mienia znacznej wartości.

Właściciel, który przyjechał do Polski po odbiór swojej własności, nie krył zadowolenia z pracy policjantów i był pełen uznania, że tak szybko zatrzymali osoby podejrzane o kradzież, a także odzyskali w całości skradziony obraz.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.47 MB)

Powrót na górę strony