Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili kilogram amfetaminy

Data publikacji 24.10.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich miał w bieliźnie kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyku to 30 tys. złotych. 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową oraz Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Środki odurzające policjanci ujawnili podczas kontroli drogowej samochodu osobowego marki VW Golf. W aucie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze zauważyli, że 37-letni pasażer zachowuje się dziwnie, jakby coś ukrywał pod odzieżą. Policjanci przeszukali mężczyznę i w bieliźnie 37-latka znaleźli worek - po otwarciu okazało się, że w środku znajduje się kilogram amfetaminy. Jak ustalili policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej czarnorynkowa wartość narkotyku to 30 tys. złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy, w tym również to gdzie miały trafić narkotyki.

37-latkowi postawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a sąd podjął decyzję o zastosowanie wobec niego aresztu na okres 2 miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony