Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W busie zarejestrowanym na 9 osób, przewoził aż... 29

Data publikacji 25.10.2012

Nowomiejscy policjanci sporządzili do sądu wniosek o ukaranie kierowcy busa, który w sposób rażący naruszył przepisy prawa ruchu drogowego. Otóż Daniel K. w mercedesie przystosowanym do przewozu 9 osób, wiózł ich aż… 29. Pasażerowie tego pojazdu siedzieli na podłodze, na kolanach, ściśnięci, bez możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu. Z ustaleń policjantów wynika, że byli to pracownicy jednej z lokalnych firm, którzy po skończonej zmianie mieli zostać odwiezieni do domów.

Wczoraj po południu w miejscowości Sumin, w gminie Biskupiec, policjanci z zespołu ruchu drogowego nowomiejskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Mercedes Benz. Po otworzeniu drzwi auta, policjanci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Jak się okazało, po przeliczeniu wszystkich pasażerów, w pojeździe znajdowało się o 20 osób za dużo. Zgodnie z danymi rejestracyjnymi mercedes przystosowany był do przewozu 9 osób łącznie z kierowcą, zaś w busie w czasie kontroli znajdowało się ich aż.... 29.  Pasażerowie tego pojazdu siedzieli na podłodze, na kolanach, ściśnięci, bez możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca busa, Daniel K., mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, przewoził pracowników jednej z lokalnych firm, którzy po skończonej zmianie mieli zostać odwiezieni do domów. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Właściciel firmy zorganizował transport dla swoich pracowników innymi pojazdami.

W związku z rażącym naruszeniem prawa przez kierowcę busa, policjanci zdecydowali się skierować przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy o tym, że przewóz osób zarówno na bliższych, jak i na dalszych trasach, powinien dawać pasażerom maksymalne bezpieczeństwo. Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi zagrożenie dla wszystkich pasażerów. W razie kolizji, nie mówiąc o wypadku, mogłoby dojść do tragedii.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony