Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna plantacja w lesie

Data publikacji 26.10.2012

Blisko 30 krzewów konopi indyjskich odkryli żarscy policjanci. Plantacja była ukryta w lesie w rejonie miejscowości Złotnik. Obszar był przygotowany do nielegalnej uprawy – miejsce było wyposażone w odpowiednie narzędzia ogrodnicze oraz środki ochrony roślin. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań osób związanych z tym procederem.

W środę (24.10) policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że na terenie leśnym w miejscowości Złotnik znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Zebrane informacje pozwoliły na wytypowanie miejsca i przygotowanie zasadzki dla plantatorów. W przygotowaną pułapkę wpadł 24-letni mieszkaniec Żar, który próbował ukryć się w lesie. Wraz z zapadającym zmrokiem, konieczne było wykorzystanie psa tropiącego, który bezbłędnie doprowadził do sprawcy ukrywającego się w gęstych zaroślach.

Plantacja była specjalnie zabezpieczona, aby prawdopodobieństwo nawet przypadkowego odkrycia było znikome. Teren został ogrodzony krzewami i gałęziami, a miejsce plantacji odpowiednio przygotowane. Uprawa była zadbana, krzewy poprzycinane i regularnie pielęgnowane. Poza roślinami na terenie znajdował się również sprzęt, urządzenia potrzebne do uprawy oraz środki chemiczne mające przyspieszyć wzrost roślin. Podczas przeszukania policjanci znaleźli prawie 30 krzewów konopi o wysokości od 1,5 do 2,5 metrów, 11 ściętych krzewów oraz znaczne ilości suszu znajdujące się w różnych pojemnikach.

Obecnie trwają czynności zmierzające do określenia rozmiarów prowadzonej działalności przestępczej. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań osób związanych z nielegalnym procederem.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Nielegalna plantacja w lesie

Opis filmu: konopie indyjskie, narkotyki, uprawa, plantacja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalna plantacja w lesie (format flv - rozmiar 1.15 MB)

Powrót na górę strony