Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe, nocne działania w Bydgoszczy

Data publikacji 28.10.2012

Policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy przeprowadzili w dniu w weekendową noc z piątku na sobotę, w godzinach 21:00-05:00 prowadzili działania w ramach programu prewencyjnego „Alkohol i Narkotyki - brak biletów powrotnych”.

W zapewnieniu porządku na terenie Bydgoszczy w weekendową noc policjantom pomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Celnego oraz 21 słuchaczy Szkoły Policji w Pile. W rejonie Starego Miasta pojawiło się więcej patroli, które czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców. Działania ukierunkowane były na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw takich jak rozboje, posiadanie i handel narkotykami, spożywanie alkoholu w miejscach nie wyznaczonych do tego, bójki i pobicia, kradzieże oraz niszczenie mienia w szczególności w środkach komunikacji publicznej i na przystankach. Funkcjonariuszy można było spotkać nie tylko w pobliżu klubów, czy parków, ale również na drogach dojazdowych do centrum miasta. Przekonało się o tym trzech kierujących, zatrzymanych w punktach kontrolnych za kierowanie pojazdem wstanie nietrzeźwości.

W trakcie prowadzonych działań policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Podczas działań mundurowi wylegitymowali 79 osób, skontrolowali blisko 930 kierowców. 6 osób naruszających przepisy zostało ukaranych mandatami, a w ponad 30 przypadkach policjanci zastosowali pouczenia. Ponadto skierowano dwa wnioski o ukaranie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wspólne służby bydgoskich policjantów oraz słuchaczy Szkoły Policji w Pile realizowane są od początku br. i będą systematycznie kontynuowane. W najbliższym okresie dodatkowe patrole skierowane zostaną w rejon bydgoskich cmentarzy, w celu poprawy bezpieczeństwa osób odwiedzających groby najbliższych.

KWP w Bydgoszczy / pt)

 

Powrót na górę strony