Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane agencje towarzyskie, czterech sutenerów w areszcie

Data publikacji 31.10.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej rozbili gang prowadzący kilka agencji towarzyskich na Sądecczyźnie i utrzymujący się z czerpania korzyści z prostytucji.

Precyzyjnie zaplanowana akcja pozwoliła na przeprowadzenie działań jednocześnie w kilku miejscach – funkcjonariusze dotarli do pomieszczeń zajmowanych przez członków gangu, w których prowadzone były nielegalne „domowe” agencje towarzyskie. Znajdowały się one w prywatnych mieszkaniach w blokach oraz w domu.  Na miejscu funkcjonariusze zastali liderów gangu oraz kilkanaście kobiet (obywatelek Ukrainy, Białorusi i Polski) jak też klientów agencji.  Sześć spośród kobiet pracujących w agencji przebywało na terenie Polski nielegalnie, wobec trzech wydano decyzję o cofnięciu i unieważnieniu wizy krajowej skutkującej nakazem opuszczenia terytorium Polski.

Zatrzymani zostali członkowie gangu – sutenerzy związani z organizowaniem nierządu na Sądecczyźnie, którzy z czerpali korzyści z prostytucji i uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Są to mężczyźni w wieku od 32 do 45 lat, dwóch z nich było już wcześniej karanych za sutenerstwo (teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy).

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępczy proceder był uprawiany od 2009 roku – członkowie gangu zadbali zarówno o miejsca (stworzyli „domowe” agencje towarzyskie nie prowadząc żadnej oficjalnej działalności pod jakimkolwiek szyldem), jak też o pozyskiwanie klientów i reklamę (poprzez ogłaszanie foto-anonsów towarzyskich na portalach internetowych). W agencjach pracowały tylko „zaufane” prostytutki  – nowe osoby były zatrudniane wyłącznie z polecenia tych już pracujących. Wśród nich były zarówno osoby dopiero zaczynające pracę „w branży”, jak też takie, które wcześniej pracowały już w wielu agencjach. Agencje prowadzone przez gang cieszyły się dużą popularnością, odwiedzało je bardzo wielu klientów.

Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty (z art. 204 kk), decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu zostały one tymczasowo aresztowane.

Na poczet przyszłych kar grożących zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli mienie należące do sprawców o łącznej wartości około 80 tys. złotych.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Zlikwidowane agencje towarzyskie, czterech sutenerów w areszcie

Opis filmu: agencje towarzyskie, czerpanie korzyści z nierządu, prostytutki, sutenerstwo, cbś

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowane agencje towarzyskie, czterech sutenerów w areszcie (format flv - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony