Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji Znicz 2012

Data publikacji 05.11.2012

W czasie trwającej w tym roku 5 dni akcji „Znicz”, na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych, ujawnili 1837 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości.

Tegoroczna akcja „Znicz: rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października. Przez 5 dni policjanci na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Od 31 października do 4 listopada na drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób. To tragiczne liczby, jednak w zeszłym roku, w czasie trwającej również 5 dni akcji „Znicz” doszło do 464 wypadków, w których śmierć poniosło aż 51 osób. Również rannych w wypadkach było w tym roku nieco mniej – 557. W zeszłym roku – 592.

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych, policjanci czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się tacy kierowcy, którzy postanowili usiąść za kółkiem na podwójnym gazie. Policjanci ujawnili ich aż 1837.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

Wielu funkcjonariuszy, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, patrolowało okolice cmentarzy. Policjanci kierowali tam ruchem, który jak co roku w okolicach nekropolii był przeorganizowany.

Akcja „Znicz” zakończyła się w niedzielę, a udział w niej wzięło około 10 tysięcy funkcjonariuszy.  

pt

Powrót na górę strony