Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napastowanie dziewczynek

Data publikacji 12.11.2012

Na wniosek bytomskich śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec trzech nastolatek. Sprawcę tych przestępstw zatrzymał będący poza służbą policjant z komisariatu w Bytomiu-Szombierkach. Za popełnione czyny sprawcy grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Mieszkającego w Świętochłowicach 26-latka zatrzymał będący poza służbą policjant pionu kryminalnego. Funkcjonariusz zauważył kręcącego się w okolicy szkoły mężczyznę ubranego w pomarańczowo-szarą bluzę. Policjant skojarzył jego ubiór z informacjami, jakie kilka dni wcześniej przekazała matka nastolatki, która została zaczepiona w tej okolicy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Mundurowi ustalili, że w przeciągu ostatnich trzech tygodni 26-latek co najmniej trzykrotnie dopuścił się napastowania małoletnich dziewczynek idących do lub wracających ze szkoły. Każdorazowo podchodził do upatrzonych ofiar od tyłu i - obejmując rękami - dotykał ich ciała. Z ustaleń śledczych wynika, że motywem jego działania było zaspokajanie potrzeb seksualnych.

Podejrzany o dopuszczenie się tzw. innych czynności seksualnych 26-latek stanął już przed sądem i zgodnie z jego decyzją został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione czyny grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.59 MB)

Powrót na górę strony