Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za przywłaszczenie 140 tys. złotych

Data publikacji 13.11.2012

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie co najmniej 140 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzana – pracownica jednej z instytucji finansowych – sukcesywnie wypłacała pieniądze z lokat terminowych klientów. Gotówkę przeznaczała na własne bieżące potrzeby. Zatrzymana usłyszała już w tej sprawie zarzuty. Teraz grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bielawie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę podejrzaną o przywłaszczenie co najmniej 140 tys. złotych pochodzących z lokat terminowych. Zatrzymana to 47-letnia mieszkanka Bielawy, zatrudniona w jednej z instytucji finansowych.
 
Sprawa wyszła na jaw po tym jak jeden z klientów stwierdził na swojej lokacie nieautoryzowaną wypłatę. Policjanci ustalili, że zatrzymana pracownica na przestrzeni kilku ostatnich lat dokonywała sukcesywnie wypłat z lokat terminowych klientów. Były to kwoty od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 
Przywłaszczone w ten sposób pieniądze podejrzana przeznaczała na własne bieżące potrzeby - m.in. remont mieszkania, wczasy czy też uroczystości rodzinne. Kobieta usłyszała już zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. Za czyn, o który jest podejrzana odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja