Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali fałszywy towar

Data publikacji 14.11.2012

Policjanci z Poznania zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali kolejne dwie firmy, które sprzedawały podrobione akcesoria samochodowe. Tym razem wartość zabezpieczonego podrobionego towaru to blisko pół miliona złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odwiedzili dwa sklepy z akcesoriami samochodowymi, z których jeden znajdował się w Poznaniu, natomiast drugi w okolicach Swarzędza. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W sklepach tych sprzedawano podrobione akcesoria samochodowe znanych firm. Oprócz sprzedaży bezpośredniej sklepy oferowały również sprzedaż internetową.

Policjanci kolejny raz, współpracując z ekspertem od rozpoznawania oryginalnych produktów, zabezpieczyli ponad 7 tysięcy sztuk podrobionego towaru. Wartość zabezpieczonych przedmiotów to prawie pół miliona złotych.

Właścicielom obydwu sklepów, 25- i 35-latkowi, za przestępstwo określone w ustawie - prawo własności przemysłowej grozi do 5 lat pozbawiania wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Była to kolejna realizacja operacyjnych z KWP w Poznaniu dotycząca sprzedaży podrabianych artykułów z zastrzeżonym logo znanych firm samochodowych. Wcześniej wpadli na trop gnieźnieńskiej firmy, która oprócz sprzedaży podrobionego towaru, również go produkowała. Wartość zabezpieczonego trefnego towaru wyniosła wówczas blisko 900 tysięcy złotych.

(KWP w Poznaniu / mg)

Podrabiali akcesoria samochodowe - wpadli w ręce policji >>

Powrót na górę strony