Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Niemczech - odzyskany w Polsce

Data publikacji 15.11.2012

Peugeota skradzionego w Niemczech odzyskali strzeleccy policjanci. Kierowca auta, który nie zatrzymał się do kontroli, wpadł w ręce policjantów po pościgu. Dzisiaj strzelecki Sąd zdecyduje o dalszym losie mężczyzny. Zatrzymanemu 42-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rano, policjanci ruchu drogowego ze strzeleckiej komendy pełniący służbę na drodze krajowej nr 22, wiodącej od  zachodniej granicy kraju w stronę Trójmiasta i obwodu kaliningradzkiego, zauważyli jadący w ich kierunku z dużą prędkością osobowy samochód. Peugeot minął radiowóz, a jego kierowca przyspieszył widząc podawany przez mundurowych sygnał do zatrzymania. Policjanci widząc jego zachowanie, natychmiast ruszyli w pościg. Po kilku minutach  uciekający autem mężczyzna został zatrzymany.

Po doprowadzeniu do radiowozu mężczyznę przewieziono do strzeleckiej jednostki. Okazało się, że jest to 42-letni mieszkaniec Gdyni. Po sprawdzeniu potwierdzono, że warte ponad 40 tys. zł auto zostało dzień wcześniej skradzione na terenie Niemiec.

Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenia drogowe dodatkowo ukarano go mandatem. Dzisiaj do Sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o kradzież auta . Za swój czyn 42-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Samochód został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na policyjnym parkingu. Pokrzywdzony obywatel Niemiec już został ustalony. Po wykonaniu niezbędnych czynności pojazd trafi do właściciela.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony