Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dwaj sprawcy śmiertelnego pobicia

Data publikacji 16.11.2012

Dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 65-latka zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej. Powodem takiego zachowania zatrzymanych mężczyzn, był rzekomo wcześniejszy konflikt starszego pana z jednym z nich. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

3 listopada 2012 roku policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z domów w Białej Rawskiej leży nieprzytomny lokator z wyraźnymi obrażeniami głowy. Mieszkał on sam, więc nikt nie wiedział, jak do tego doszło. 65-latek został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Niestety, 5 listopada zmarł. Sekcja zwłok wykazała, że w wyniku pobicia doznał obrażeń skutkujących zgonem.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze wytypowali dwie osoby mogące mieć związek z tą sprawą. W Grajewie i w Opolu policjanci zatrzymali obu podejrzanych w wieku 33 i 27 lat, pochodzących z okolic Białej Rawskiej. Zatrzymani przyznali się, że 2 listopada wyważyli drzwi do mieszkania 65-latka, pobili go uderzając i kopiąc po całym ciele a następnie  pozostawili samego. Powodem takiego ich zachowania był wcześniejszy konflikt mieszkańca Białej ze starszym ze sprawców.

Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony