Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał z lewymi papierosami

Data publikacji 16.11.2012

Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać popełniając szereg wykroczeń drogowych. 34-latka zatrzymali policjanci z wojewódzkiej drogówki. Okazało się, że mężczyzna w aucie przewozi znaczną ilość papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj, około 19:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolujący krajową 8. próbowali zatrzymać do kontroli audi A3, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący nie zareagował jednak na znaki i sygnały, jakie dawali policjanci i zaczął uciekać. Pościg trwał około 10 kilometrów. Uciekający przed Policją mężczyzna jechał z prędkością ponad 140 km/h. Ponadto w miejscowości Kołaki, na wysokości stacji paliw wyprzedzał ciąg pojazdów przy dojeździe do wierzchołka wzniesienia. W pewnym momencie audi zjechało na pobocze, otworzyły się drzwi a z samochodu wybiegł kierowca i zaczął uciekać w kierunku pobliskich łąk. Za uciekinierem ruszyli natychmiast mundurowi. Na pomoc wezwano także przewodnika z psem służbowym.  Po krótkim pościgu 34-letni mieszkaniec Czarnej Białostockiej został zatrzymany.

Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że w bagażniku jak i wnętrzu auta mężczyzna przewozi papierosy bez polskiej akcyzy. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że w pojeździe było blisko 7000 paczek nielegalnych papierosów. Za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyza grozi kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za popełnione wykroczenia drogowe kierującemu zostało już zatrzymane prawo jazdy.

(KWP w Białymstoku / mw)

 

Powrót na górę strony