Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 47 kilogramów kokainy przechwyconych na Okęciu

Data publikacji 21.11.2012

Funkcjonariusze Izby Celnej przechwycili na warszawskim lotnisku Okęcie ponad 47 kilogramów kokainy. W przemyt tak dużej ilości narkotyków były zamieszane trzy osoby, obywatele naszego kraju, którzy wracali z Dominikany. Przechwycona kokaina została przekazana policjantom Centralnego Biura Śledczego, którzy prowadzą śledztwo i ustalają szczegóły dotyczące tej sprawy. Wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 9,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze Izby Celnej zatrzymali na Lotnisku Chopina trójkę Polaków powracających z Dominikany. W ich bagażu odnaleźli schowane ponad 47 kilogramów kokainy, które próbowali wwieźć na teren naszego kraju. Cały towar został natychmiast zabezpieczony i przekazany policjantom Centralnego Biura Śledczego, którzy przejęli dochodzenie.

Funkcjonariusze CBŚ prowadzą teraz tą sprawę i skupiają się na przeanalizowaniu drogi jaką przebyła zabezpieczona kokaina do Polski, ustaleniu kto był zleceniodawcą tej transakcji oraz do kogo miały trafić narkotyki. Jak podkreślają policjanci, kokaina, mogła docelowo trafić na polski rynek, jak również nasz kraj mógł być jedynie miejscem tranzytowym w dalszym przemycie. Szacowana wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 9,5 miliona złotych – z 47 kilogramów kokainy można by uzyskać nawet 400 tysięcy działek.

Ta sprawa to kolejna wspólna realizacja Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej i może ona mieć swój ciąg dalszy.

kj
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.4 MB)

Powrót na górę strony