Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczepiał dziewczynki - został zatrzymany

Data publikacji 23.11.2012

Zgierscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, od kilku dni obserwował i zaczepiał dziewczynki. 19-latek został zatrzymany 21 listopada w okolicach jednej ze zgierskich szkół podstawowych. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy, by prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zgierzu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do policjantów ze zgierskiej komendy trafiły informacje o kilku sytuacjach dotyczących zaczepiania dziewczynek przez młodego mężczyznę. Funkcjonariusze traktowali wszystkie zgłoszenia priorytetowo. Sprawdzali każdy trop i każdą informację.

W środę, 21 listopada, gdy otrzymali kolejny telefon od osoby, która twierdziła, że przy szkole podstawowej widziała kręcącego się młodzieńca w kapturze, natychmiast pojawili się na wskazanym miejscu. Tam zauważyli stojącego między blokami mężczyznę, który zachowywał się nienaturalnie, ukradkiem spoglądał w stronę grupy dziewczynek. Gdy zauważył obserwujących go funkcjonariuszy, zaczął szybkim krokiem oddalać się z tego terenu, ale już po chwili był w rękach zgierskich stróżów prawa.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut z rozdziału kodeksu karnego obejmującego przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.   Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zgierzu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

(KWP w Łodzi / mg)

 

Powrót na górę strony