Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli podczas przeładunku

Data publikacji 28.11.2012

Policjanci z Zabrza wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej przejęli ponad 50 kilogramów lewego tytoniu i 100 tysięcy papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzy. Sprawcy wpadli podczas przeładunku towaru w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Zabrza. Zatrzymano dwóch mężczyzn, w tym jednego obywatela Armenii. Zarzuca im się popełnienie przestępstw skarbowych, za co grożą wysokie grzywny, a nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w godzinach przedpołudniowych w jednym z warsztatów samochodowych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natrafili na przestępców w chwili, kiedy wewnątrz warsztatu dokonywali przeładunku trefnego towaru. W zaparkowanych w warsztacie pojazdach znajdowało się ponad 100 tys. papierosów różnych marek nieposiadających polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 53 tys. złotych. Oprócz papierosów stróże prawa znaleźli ponad 50 kilogramów tytoniu o wartości przeszło 25 tys. złotych.

Policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat. Obaj zostali przekazani do dyspozycji Służby Celnej, która będzie prowadziła postępowanie w tej sprawie.

Za dokonanie przestępstw skarbowych zatrzymanym grożą wysokie grzywny, a nawet kara 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mg)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.72 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja