Handlował morfiną - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował morfiną

Data publikacji 28.11.2012

Dwie osoby zatrzymane i ponad sto zabezpieczonych tabletek morfiny - to efekty działań policjantów służb kryminalnych z Międzyrzecza. Za sprzedaż środków farmaceutycznych o działaniu odurzającym ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 26 listopada, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w  Międzyrzeczu obserwowali mężczyznę, który według ich ustaleń mógł posiadać przy sobie środki odurzające. Podczas próby legitymowania, na widok policjantów, mężczyzna zaczął uciekać. Bartosz G. został zatrzymany po krótkim pościgu. Policjanci znaleźli przy nim 40 tabletek. Po sprawdzeniu testerem, okazało się, że jest to morfina.

Kolejne ustalenia doprowadziły policjantów do 33-letniego Sylwestra D. Mężczyzna miał handlować wspomnianymi tabletkami. W trakcie  przeszukania mieszkania zajmowanego przez  zatrzymanego policjanci zabezpieczyli kolejne 60 tabletek morfiny. Prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna zdobywał tabletki, otrzymując je od chorego na nowotwór innego mężczyzny. Według ustaleń policji proceder nielegalnego handlu lekami trwał od sierpnia 2012 roku, przez ten czas sprzedał nie mniej niż 200 tabletek. 

Za posiadanie środków farmakologicznych o działaniu odurzających Bartoszowi G. grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Natomiast za nielegalny handel morfiną ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja