Zatrzymany sprawca napadu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu

Data publikacji 28.11.2012

Namysłowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój w lokalu gastronomicznym w centrum miasta. Zamaskowany napastnik, grożąc przedmiotem przypominającym broń, sterroryzował ekspedientkę, a następnie z kasy skradł 700 złotych oraz telefon komórkowy. 23-latek jeszcze tej samej nocy trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie zatrzymali 23-latka, podejrzanego o napad z bronią w ręku. Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 19:30. Do jednego z lokali gastronomicznych, mieszczącego się przy ulicy 3. Maja, wszedł mężczyzna w kominiarce. Zamaskowany napastnik trzymając w ręku przedmiot przypominający broń sterroryzował pracownicę lokalu. Kazał jej się położyć na podłodze, a następnie z otwartej kasy ukradł 700 złotych oraz telefon komórkowy.

Po około 20 minutach od zdarzenia o napadzie policję powiadomił przypadkowy klient, który po wejściu do lokalu zastał przestraszoną ekspedientkę. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Na miejscu użyli również psa tropiącego. Tuż po północy policjanci dotarli do typowanego sprawcy napadu. Mężczyzna usiłował im zbiec, ukrywając się w pobliskim lesie. Po krótki pościgu został zatrzymany. Przy 23-latku funkcjonariusze zabezpieczyli metalowy pistolet wyglądem imitujący broń palną oraz pozostałości kominiarki, w której zatrzymany miał dokonać rozboju. Mundurowi odzyskali także skradzione pieniądze oraz telefon komórkowy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany 23-latek usłyszał zarzut - grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ma na swoim koncie szereg innych przestępstw. Dzisiaj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kluczborku sąd zdecyduje o zastosowaniu wobec 23-latka tymczasowego aresztu.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja