Zatrzymani pseudokibice - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 29.11.2012

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców wspólnie z toruńskimi kolegami, zatrzymali 5 stadionowych chuliganów. Są oni podejrzani o udział w bójce z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, do której doszło 28 lutego 2009 roku podczas meczu derbowego, rozgrywanego pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Zespołu dw. z Przestępczością Pseudokibiców i Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach oraz toruńskich policjantów, doprowadziły do zatrzymania 5 pseudokibiców. Czterech z nich to mieszkańcy różnych miast województwa śląskiego, w wieku od 23 do 36 lat. Piąty z zatrzymanych, 34-letni mężczyzna jest mieszkańcem Torunia. Wszyscy podejrzani są o udział w bójce z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, do której doszło 28 lutego 2009 roku podczas Wielkich Derbów Śląska.

Jest to kolejny przykład, że pomimo upływu czasu policjanci nie zapominają o sprawach sprzed kilku lat. Do chwili obecnej w tej sprawie zostało zatrzymanych 45 osób. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja