Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty Krav Maga dla instruktorów służb mundurowych

Data publikacji 29.11.2012

Krajowy Szef Wyszkolenia Krav Maga przeprowadził w Białymstoku warsztaty szkoleniowe dla instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Scenariusz obejmował między innymi podejmowanie decyzji podczas sytuacji stresowych wymagających szybkiej reakcji.

Szkolenie zorganizowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Izby Celnej w Białymstoku. Jest to już XVII edycja regionalnych warsztatów szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Zajęcia trwały dwa dni i prowadzone były przez Krajowego Szefa Wyszkolenia Krav Maga – Tomasza Adamczyka.

Udział w przedsięwzięciu wzięli mundurowi z Policji, Izby Celnej, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Aresztu Śledczego w Białymstoku, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej i Straży Miejskiej w Białymstoku. Pierwszy raz w tego typu przedsięwzięciu uczestniczył przedstawiciel Litewskiej Szkoły Policji

W trakcie zajęć uczestnicy wymieniali się doświadczeniami oraz doskonalili swoje umiejętności między innymi w zakresie taktyki i techniki interwencji, a także  podejmowania właściwych decyzji w sytuacjach stresowych.

Funkcjonariusze, którzy zajmują się doskonaleniem zawodowym w swoich jednostkach, będą przekazywali zdobyte przez te dwa dni umiejętności mundurowym, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo-interwencyjną.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony