Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 23-latkę poszukiwaną za handel narkotykami

Data publikacji 30.11.2012

Kryminalni z Lublina zatrzymali 23-letnią mieszkankę woj. podkarpackiego, który była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania. Został on wydany przez holenderski wymiar sprawiedliwości za handel narkotykami. Kobieta ukrywała się w Lublinie. Dzisiaj o jej losie zadecyduje sąd.

Europejski Nakaz Zatrzymania za 23-latką wydał w połowie listopada br. holenderski wymiar sprawiedliwości. Na trop mieszkanki województwa podkarpackiego wpadli poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie, którzy uzyskali informację, że kobieta studiuje na jednym z lubelskich uniwersytetów. Na ustalenie miejsca pobytu nie trzeba było długo czekać. Jak się okazało, wynajmowała ona jedno z mieszkań na terenie Lublina, gdzie przebywała razem ze swoją współlokatorką.
 
23-latka wpadła w ręce kryminalnych wczoraj po południu, a następnie trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że holenderski wymiar sprawiedliwości wydał za nią Europejski Nakaz Aresztowania  za handel znacznymi ilościami narkotyków. Z informacji wynika, że uczestniczyła ona w przemycie z Holandii do Polski ponad 5 kilogramów marihuany oraz ponad pół kilograma amfetaminy o wartości przekraczającej 80 tys. złotych.
 
Jeszcze dzisiaj 23-latka trafi do Sądu Okręgowego w Lublinie, gdzie zapadną decyzje o jej dalszym losie.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja