Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał kradzionym samochodem i potrącił policjanta - został zatrzymany

Data publikacji 30.11.2012

Policjanci z komendy stołecznej namierzyli vw golfa skradzionego dwa dni temu w jednej z podwarszawskich miejscowości. Mężczyzna, który jechał samochodem, nie chciał zatrzymać się do kontroli. Uciekając, potrącił jednego z policjantów. Funkcjonariusze, reagując na zagrożenie życia jednego z nich, oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo to kierowca kontynuował ucieczkę. Został zatrzymany na terenie Bródna.

Policjanci namierzyli poszukiwane auto na terenie Warszawy. W pewnym momencie do samochodu podszedł mężczyzna, wsiadł za kierownicę i odjechał. Policjanci ruszyli za nim, wzywając jednocześnie dodatkowe patrole, aby zatrzymać pojazd do kontroli. Sprawdzenie danych pojazdu w policyjnym systemie wykazywało, że vw golf został skradziony w nocy z 26 na 27 listopada z terenu jednej z podwarszawskich miejscowości.

Mężczyzna kierujący volkswagenem jechał bardzo szybko, kierując się w stronę Zielonki. W tej miejscowości policjanci przystąpili do zatrzymania pojazdu. Kierowca nie chciał pozwolić na kontrolę. Gdy policjanci zbliżyli się do pojazdu, zablokował drzwi, a następnie, gwałtownie ruszając, potrącił jednego z policjantów. W sytuacji zagrożenia życia jednego z nich, funkcjonariusze użyli broni. Kierowca kontynuował jednak ucieczkę. Został zatrzymany na terenie Bródna. Jak się okazało, jedna z kul trafiła go w obojczyk.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie jest pilnowany przez policjantów. 35-latek był już notowany, między innymi za paserstwo i jazdę pod wpływem alkoholu. Skradziony samochód, którym uciekał, został zabezpieczony.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja