Zatrzymany po pościgu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 30.11.2012

Podczas policyjnej interwencji wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie narkotyków, doszło do potrącenia jednego z funkcjonariuszy oraz zderzenia dwóch pojazdów. Jak się okazało, uciekający autem mężczyzna, prowadził pod wpływem środków odurzających i bez prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane wcześniej za kierowanie pod wpływem alkoholu. Kryminalni zabezpieczyli przy nim kokainę. Zatrzymany Marcin R. usłyszy w prokuraturze zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, uszkodzenia ciała, kierowanie pod wpływem środków odurzających i posiadania kokainy.

27 listopada br. tuż po 15:00 funkcjonariusze z Woli zajmujący sie przestępczością narkotykową zwrócili uwagę na mężczyznę siedzącego w zaparkowanym przy ul. Ożarowskiej samochodzie volvo. Postanowili  wylegitymować i sprawdzić dokumenty samochodu. Mężczyzna widząc, że ma do czynienia z funkcjonariuszami Policji z impetem ruszył w ich stronę, potrącając jednego z nich. Za mężczyzną rozpoczął się pościg. Na skrzyżowaniu ulic Ożarowskiej z Deotymy doszło do zderzenia dwóch samochodów. Tam mężczyzna został obezwładniony. Zatrzymanym okazał się 27-letni Marcin R. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 2,4 grama kokainy. Ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala - po badaniach zostali wypisani.

Jak wykazały wyniki badań, 27-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez prawa jazdy, które decyzją sądu zostao mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Marcin R. usłyszy w prokuraturze zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, uszkodzenia ciała oraz kierowania pod wpływem środków odurzających i posiadania kokainy. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj sąd rozważy wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

(KSP / mw)

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.37 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja