Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ zlikwidowali fabrykę amfetaminy pod Serockiem

Data publikacji 05.12.2012

Dwie działające linie produkcyjne amfetaminy, prekursory, odczynniki chemiczne służące do produkcji narkotyków, gotowe środki odurzające i około 10 tys. złotych zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego na jednej z posesji pod Serockiem, gdzie funkcjonowała fabryka amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn, 58-letniego Adama M. oraz 58-letniego Jerzego M.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego już od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, która zajmowała się produkcją i dystrybucją środków odurzających. Członkowie bandy wywodzili się z rejonu Pruszkowa i wprowadzali do obrotu kokainę, amfetaminę, marihuanę i ekstazy. Na początku czerwca CBŚ uderzyło w grupę i podczas zakrojonej na bardzo szeroką skalę akcji zatrzymano ponad 30 osób powiązanych z przestępczymi strukturami, a także rozbito największą w Polsce fabrykę amfetaminy, która znajdowała się pod Grodziskiem Mazowieckim (Policjanci CBŚ rozbili największe w historii Polski laboratorium amfetaminy). Policjanci zabezpieczyli tony prekursorów i odczynników chemicznych służących do produkcji narkotyków, gotowe substancje odurzające i psychotropowe, a także 10 sztuk broni palnej oraz tysiące sztuk amunicji.

To jednak nie był koniec tej sprawy. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego nadal zajmowali się rozpracowaniem struktur oraz sieci powiązań grupy przestępczej. Wtedy pojawił się trop prowadzący do kolejnej fabryki amfetaminy zlokalizowanej w okolicach Serocka. Usytuowanie jej nie było przypadkowe – znajdowała się ona w dyskretnym miejscu, z dala od innych zabudowań i nie wyróżniała się niczym szczególnym. Po zweryfikowaniu informacji i potwierdzeniu, że na danej posesji produkowane są środki odurzające, policjanci CBŚ przystąpili do akcji. Wspólnie z kolegami z Wydziału Realizacji KSP otoczyli zabudowania i dynamicznie dostali się na ich teren. W garażu zatrzymali dwóch kompletnie zaskoczonych mężczyzn w trakcie produkcji amfetaminy.

Policjanci zabezpieczyli dwie działające linie produkcyjne amfetaminy, prekursory, odczynniki chemiczne oraz sprzęt laboratoryjny. Na podstawie liczby ujawnionych przedmiotów policjanci CBŚ przypuszczają, że zatrzymani mężczyźni, 58-letni Adam M. oraz 58-letni Jerzy M., planowali rozbudowę fabryki o kolejne linie. Po przeszukaniu całej posesji funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli narkotyki oraz około 10 tysięcy złotych.

Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga. Wobec zatrzymanych mężczyzn zostały skierowane wnioski do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 

kj

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.46 MB)

Powrót na górę strony