Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Karpaczu

Data publikacji 12.12.2012

Policja jeleniogórska poszukuje sprawców napadu rabunkowego na sklep jubilerski w Karpaczu. Napastnicy do przestępstwa wykorzystali najprawdopodobniej broń palną, za pomocą której sterroryzowali pracownicę sklepu. Ich łupem padło 15 palet z najdroższymi wyrobami ze złota. Funkcjonariusze zwracają się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje w na temat sprawców, bądź takie które mogą się przyczynić do ich zatrzymania, z prośbą o kontakt z KMP w Jeleniej Górze pod nr tel.: 75 75-20-274, 75 75-20-203 bądź z numerem alarmowym Policji 997.

Do napadu doszło 5 października 2012 roku około 14.15 w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja. Jak ustalili funkcjonariusze, w przestępstwie brało udział kilku sprawców. Jeden z nich najprawdopodobniej bronią palną sterroryzował pracownicę sklepu, a następnie ją pobił. Bandyci rozbili gabloty, w których znajdowały się najdroższe wyroby ze złota. Ich łupem padło łącznie kilkanaście palet biżuterii. Sprawcy uciekli przez okno na zapleczu, najprawdopodobniej czarnym mercedesem w kierunku ulicy Nad Łomnicą.

Policjanci poszukują:

1. Mężczyzny w wieku 30-35 lat , wzrostu około 180 cm, dobrze zbudowanego, o krótkich, ciemnych włosach, okrągłej twarzy, oliwkowej cerze. Ubrany był w  czarne lub granatowe spodnie typu bojówki, czarną bluzę dresową z kapturem z napisem na plecach „Pretorian” z wizerunkiem głowy psa oraz logo na piersi z przodu po lewej stronie o treści „PRTN” , na głowie miał czarną czapkę z daszkiem, a na nogach czarne buty wodoodporne marki „Adidas”.

2. Mężczyzny w wieku około 28 lat , wzrostu około 183 cm, krępej budowy ciała o wysportowanej sylwetce, w czapce z daszkiem na głowie.

3. Mężczyzny w wieku około 50 lat, wzrostu około 170 cm, o szczupłej sylwetce. Ubrany był w ciemną kurtkę , niebieskie spodnie, najprawdopodobniej jeansowe. Mężczyzna ten nosił okulary, a na głowie miał czapkę z daszkiem.

Policjanci prowadzą w tej sprawie równolegle czynności procesowe i operacyjne.

Funkcjonariusze proszą wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat sprawców lub informacje, które mogą przyczynić się do ich zatrzymania, o natychmiastowy kontakt z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze pod nr 75-75-20-274, 75-75-20-203 bądź na numer alarmowy policji 997.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Karpaczu

Opis filmu: rozboje, napady, poszukiwania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Karpaczu (format flv - rozmiar 12.91 MB)

Powrót na górę strony